Merhaba erenler. Hoş geldiniz, hoş’a geldiniz. Bizleri burada buluşturan Allah’a hamd olsun. Salat ve selam O’nun Resul’üne Efendimiz Aleyhisselam’ın üzerine olsun.

Müslüman Blog Yazarı yahut Müslüman Blogger nedir, ne anlam ifade etmektedir evvelce onu anlatayım.

Allah Teala bildiğimiz ve bilmediğimiz nice nice alemlerin rabbidir. İş bu sebeple nerede olursak olalım hayatımızı bu gerçeklik üzerine kurmamız, yolumuzu bu doğru üzerine çizmemiz lazım gelir.

Hal böyle iken, neden yazdığımı ve nasıl yazacağımı belli etmek adına böyle bir karar aldım. Malumunuz hepimizin zamanı kıymetli. Benim buraya yazmaya, sizlerin de okumaya vakti kısıtlı seviyede.

Hem kendi zamanımı hem de sizlerin zamanını heba etmek istemiyorum. Tabi birde buraya yazacaklarımın malayani olmaması konusunda blog adının kendi içerisinde bir tedbir vazifesi de var.  Bizlere vakit kaybettirecek ve bir şeyler katmayacak meselelere girmemi önleyecek bir tedbir.

İşte konunun kısa özeti budur dostlar. Rabbim niyetimi amelimle bir eylesin. (Amin)

Burada ne yazacağım?

İslam’a ve Müslümanlara dair merak ettiğim, bilmem gereken ve sizlerin de bilmesini düşündüğüm ne varsa Allah güç kuvvet verdikçe yazacağım.

Aman efendim bunu büyük bir söz olarak anlamayın. Nihayetinde evli, iki çocuk babası, geçim derdi olan bir faniyim. Elimden geleni geri çekmeyeceğimi bilmenizi isterim.

Yazacaklarımda eksiklik olabilir, kusur olabilir. Ortaya bir güzellik çıkarsa Rabbimizin lütfu, çirkinlik çıkarsa benim hatamdır.

Haza min fadli Rabbi. Selam ve muhabbetle..